Wakacje to czas wypoczynku. Większość osób wyjeżdża na urlop, zostawiając pupila w domu, u znajomych lub w hotelu dla zwierząt. Nie wszyscy chcą jednak rozstawać się ze swoim ukochanym psem. Gdzie wyjechać, by móc wyjść z czworonogiem na plażę lub nad jezioro? Jak zorganizować psu czas na plaży?
W Polsce znajduje się wiele pięknych plaż. Nie wszystkie są jednak dostępne dla psów. Oto lista miast, których plaże są przeznaczone również dla psów:
- Jurata,
- Jastarnia,
- Lubiatowo,
- Łukęcin,
- Wyspa Sobieszowska,
- Dźwirzyno,
- Pobierowo,
- Gdynia,
- Rewal,
- Świnoujście,
- Międzyzdroje,
- Dźwinówek,
- Łukęcin,
- Lubiatowo.
- Dźwinów.
Jeśli chodzi o jeziora, ciężko jest wymienić te, na które można zabierać psa. Na większości nie ma bowiem zakazu przebywania z pupilem. Warto jednak pamiętać, by, nawet jeśli plaża jest dostępna dla czworonogów, pilnować swojego ulubieńca jak oka w głowie.
Jak zorganizować psu czas nad morzem i nad jeziorem? Jak dbać o niego na plaży?
- Pies nie powinien długo przebywać na słońcu. Zabierzcie więc ze sobą parasol przeciwsłoneczny. Wykopcie dołek w piasku i rozłóżcie parasol. Połóżcie pupilowi jego ulubione zabawki i miskę świeżej wody.
- Alternatywą dla parasola, jest pół namiot. Można go kupić w sklepie sportowym lub w sklepikach przy plaży. Rozłóżcie go i do środka włóżcie kocyk lub miękki ręcznik, zabawki i wodę. Jeśli macie małe dziecko, możecie kupić większy namiot i pozwolić mu położyć się z pupilem.
- Jeśli macie przenośną lodówkę, możecie zabrać dla czworonoga kostki zamrożonego rosołu.
- Jeśli jesteście nad morzem, nie pozwalajcie psu wchodzić do wody. Słona woda podrażnia jego skórę. Jeśli jednak jesteście nad jeziorem, pozwólcie pupilowi popływać. Pamiętajcie tylko, by po kąpieli kłaść go w cieniu i sprawdzać stan uszu.
- Weźcie dla pieska karmę. By urozmaicić mu czas, możecie wsypać ją do butelki z wcześniej zrobionymi dziurami lub do konga, by czworonóg musiał się trochę namęczyć zanim zje.
- Pamiętajcie, by zabrać ze sobą torebki na psie odchody.
- Jeśli Wasz pies siedzi w cieniu, a i tak jest mu bardzo gorąco, możecie robić mu chłodne okłady. Ważne, by nie były zbyt zimne, by pies nie dostał szoku termicznego. Możecie nasączyć ręcznik chłodną wodą i położyć mu go na głowie, udach lub karku.
- Pamiętajcie, by po powrocie z plaży sprawdzać stan skóry czworonoga, jego uszy i łapki. Możecie wykąpać pupila lub po prostu przemyć go czystą wodą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz